Okruh Mongolskom

VÝBER ZÁJAZDu
Okruh Mongolskom - Mongolsko

Okruh Mongolskom

Mongolsko

, ProgramOkruh Mongolskom

Počet termínov:

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Raňajky

Doprava:

letecky Praha

Počasie:Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy (Viedne) do Ulánbátaru.

2. deň PRÍLET DO ULÁNBÁTARU

Prílet do Ulánbátaru, transfer do hotela, voľno k aklimatizácii. Nocľah v hoteli v Ulánbátare.

3. deň ULÁNBÁTAR

Celodenná prehliadka Ulánbátaru s návštevou Suchbátárovho námestia a budhistických kláštorov Gandan a Migdžid Čengrezig, popoludní prehliadka prírodovedeckého múzea so zbierkou kostier dinosaurov. Nocľah v Ulánbátare.

4. deň ULÁNBÁTAR – BAYANGOBI

Odjazd do Bayangobi, cestou návšteva kláštora Ovgoni v pohorí Khogno chaan, ďalej prejazd stepou a polopúštnou krajinou do Bayangobi. Nocľah v jurtovom tábore v Bayangobi.

5. deň BAYANGOBI – KHARAKORUM

Prejazd do Kharakorumu, bývalého hlavného mesta ohromnej mongolskej ríše Džingischánovej. Návšteva pamätného kláštora Erdene Dzú, najstaršej budhistickej svätyne Mongolska, ktorá ako zázrakom prežila éru čojbalsanovského ničenia. Peší výlet do stepi. Nocľah v jurte v Kharakorume.

6. deň KHARAKORUM – HORGO UUL – TERKHIIN TSAGAAN NUUR

Prejazd stepou k vulkanickému kráteru Horgo Uul a ďalej k prekrásnemu jazeru Terkhiin Tsagaan Nuur, ktoré vzniklo prehradením horského údolia lávovými prúdmi. Nocľah v jurte pri jazere.

7. deň TERKHIIN TSAGAAN NUUR – TARVAGATAJN NUURU

Prejazd horským terénom polostepou s ostrovčekmi severského ihličnatého lesa smerom na sever. Nocľah v jurte v pohorí Tarvagatajn Nuur.

8. – 9. deň TARVAGATAJN NUUR – MÖRÖN – HÖVSGÖL NUUR

Prejazd cez Mörön ku scénickému jazeru Hövsgöl Nuur, ktoré leží v horskej krajine, porastenej riedkym ihličnatým lesom. Jazero je považované právom za klenot mongolskej prírody. Nocľah v jurte na trase a pri jazere.

10. deň HÖVSGÖL NUUR – MÖRÖN – ULÁNBÁTAR

Odjazd do Mörönu a odlet do Ulánbátaru, transfer do hotela, nocľah v hoteli v Ulánbátare.

11. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne) cez Moskvu. Prílet do Prahy (Viedne).

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú prepravu Praha – Ulánbátar a Mörön – Ulánbátar – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 3x nocľah v Ulánbátare 6x nocľah v jurte (spoločné sociálne zariadenie v tábore) s plnou penziou program a transfery podľa itinerára miestneho sprievodcu a sprievodcu ESO travel (pri minimálnom počte 16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 369,- EUR cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.