Moskva a malý zlatý kruh Ruska - poznávací zájazd

VÝBER ZÁJAZDu
Moskva - Rusko

Moskva

Rusko

, HotelMoskva

Počet termínov:

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Polpenzia

Doprava:

letecky Viedeň

Počasie:Názov zájazdu podľa organizátora: Moskva a malý zlatý kruh Ruska - poznávací zájazd
Kategória hotela: ***
Program
1. deň: odlet z Viedne do Moskvy, panoramatický okruh mestom so zastávkami na miestach s nádherným výhľadom na celé mesto a úžasnými možnosťami na fotografovanie. Uvidíte Novodevičský konvent - pravoslávny ženský kláštor (založený v roku 1524), ktorý je vynikajúcim príkladom moskovského baroka a je od roku 2004 na zozname UNESCO. Z vyhliadky Vrabčie hory dovidíte až po známy štadión Lužniky, kde sa budú hrať zápasy MS vo futbale 2018. Očarí vás majestátnosť a dôstojnosť Lomonosovovej univerzity (MGU - založená v roku 1755), kde študovalo 11 ruských nositeľov Nobelovej ceny. Popoludní bude nasledovať prehliadka najväčšieho pravoslávneho chrámu sveta Katedrály Krista Spasiteľa. Na okraji Červeného námestia vašu pozornosť upúta malebný Chrám Vasilija Blaženého, postavený v rokoch 1555 - 1561 na príkaz ruského cára Ivana Hrozného ako pamiatka na víťazstvo nad kazaňským chánom. Jeho architektúra symbolizuje spojenie Ruska s Európu a Áziou a je jedným z najkrajších objektov Moskvy. Prejdete sa po známom prospekte Arbat a budete sa kochať atmosférou mesta počas plavby loďou po rieke Moskva. Transfer autobusom do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.
2. deň: raňajky, odchod autobusom na dvojdňovú prehliadku pamätihodností Zlatého kruhu Ruska. Začnete vo Vladimire (cca 190 km od Moskvy) kde navštívite Katedrálu sv. Demetria (12. stor.) a Uspensky sobor (Katedrála Usnutia Panny Márie). V neďalekom Bogolyubove uvidíte Chrám na Nerli (UNESCO), ktorý podľa tradície postavil knieža Andrej Bogoljubskij na základe zjavenia Bohorodičky. Transfer do Suzdalu (prvé zmienky o meste sú z roku 999 a mnohé objekty sú na zozname UNESCO). Ubytovanie, večera a nocľah.
3. deň: raňajky, prehliadka najvýznamnejších pamiatok Suzdalu (Chrám Premenenia Pána a Kremeľ s Katedrálou Narodenia), ako i múzea drevenej architektúry. Presun do historického a duchovného centra ruského pravoslávia Sergiev Posad – mesto s najuctievanejším Kláštorom Svätej Trojice (Sergieva Lavra). Tento kláštor je najväčší a najdôležitejší pravoslávny komplex v Rusku. Bol postavený v roku 1337 a sú tu uložené relikvie zakladateľa kláštora sv. Sergeja Radonežského. Po pohnutej histórii, keď bol vypálený tatárskymi chánmi, zatvorený a spustošený boľševikmi, boli uskutočnené reštaurátorské práce a dnes je celý komplex budov pod záštitou UNESCO. Odchod do Moskvy, ubytovanie, večera a nocľah.
4. deň: raňajky, prezriete si Kremeľ, ktorý je centrom ruskej štátnosti, sídlom prezidenta a pamiatkou UNESCO – palácový komplex (Chrám Zvestovania Panny Márie – Blagoveščenskij sobor, Katedrála Usnutia Panny Márie – Uspensky sobor, Katedrála sv. archanjela Michaela s hrobkami cárskych rodín), najznámejšie delo Car Puška, zvon Car Kolokol (200 ton) a napokon Zbrojnicu s cárskymi pokladmi. Krátka prechádzka po Červenom námestí a prehliadka niekoľkých staníc metra známych svojou unikátnou nádhernou výzdobou. Transfer autobusom na letisko a odlet do Viedne.
Ubytovanie
3 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC), z toho 2 x v 3* hoteli v širšom centre Moskvy a 1 x v 3* hoteli v Suzdale a okolí.
Stravovanie
3 x polpenzia (raňajky a večere).
Doprava
Letecká doprava: Viedeň – Moskva a späť.
Ostatné
doprava autobusom počas celého programu, plavba po rieke Moskva, prehliadky s miestnym ruským sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, program podľa popisu bez vstupov, DPH.
Povinné príplatky
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 145 €/os.
Priplatky
za 1/1 izbu 100 €, Balíček vstupov 110 €/ os., vstupné víza do Ruska 70 €/os. (expresné vybavenie 105 €/os.), transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 20 €/os.
Oficiálna kategória
***

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.