Jordánsko s pobytom pri Mŕtvom mori

VÝBER ZÁJAZDu
Jordánsko s pobytom pri Mŕtvom mori - Jordánsko

Jordánsko s pobytom pri Mŕtvom mori

Jordánsko

Veľkosť skupiny max 16 osôb,

LM


Jordánsko s pobytom pri Mŕtvom mori

Počet termínov:

2 termíny / 1 Last minute / 0 First moment

Strava:

Raňajky

Doprava:

letecky Bratislava

Počasie:Popis

Jordánsko, krajina známa z mnohých televíznych filmov o hrdinoch. Tajomná krajina, ktorá skrýva množstvo historických pamiatok. Mestá Jerash, Madaba, archeologické nálezisko Petra, fascinujúca púšť Wadi Rum a azda najväčší poklad krajiny - Mŕtve more, kde strávime niekoľko dní.

Úvod

8-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

4* hotely.

Stravovanie

Raňajky.

Doprava

Letecká.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami. 1,5 h jazdu na džípoch. Vstupy do pamiatok. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne aktivity.

Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 300 EUR. Prepitné pre miestnych

vodičov a sprievodcov 30 EUR/osoba (vyzbiera

sprievodca po prílete).

Ostatné doplatky

Príplatok

za jednolôžkovú izbu 350 EUR.

Maximalna-velkost-skupiny

16

1. deň

Odlet z Európy do hlavného mesta Jordánska – Ammánu. Privíta nás nádherná a tajomná krajina, ktorá dýcha históriou starých civilizácií. Podľa času prehliadka mesta.

2. deň

Ráno sa vydáme do mesta Jerash, nazývaného aj „Pompeje východu“. Nachádza za severne od Ammánu. Jeho antické pamiatky sú po Ríme jedny z najväčších a najzachovalejších. Nájdeme tu množstvo stĺpov, starých ulíc, chrámov, námestí, divadiel, kúpeľov, fontán a mestských opevnení. Jedným z najekologickejších a historicky významných miest je aj mesto Ajloun. Miestny hrad je dokonalým príkladom islamskej architektúry. Bol vystavaný na obranu troch hlavných ciest, ktoré viedli cez údolie rieky Jordán a spájali Jordánsko so Sýriou.

3. deň

Mesto Madaba sa nachádza na jednej z mnohých svätých ciest v zemi. Je nazývané aj „mesto mozaík“. Najväčším lákadlom mesta je mozaiková mapa z byzantských čias, znázorňujúca Jeruzalem a množstvo ďalších svätých miest. Takmer na každom rohu sa nachádzajú nádherné mozaiky, sú na domoch i kostoloch. Len 10 minút na západ sa vypína Mt. Nebo, miesto, kde Mojžiš videl Jordánsko ako zasľúbenú zem. Presunieme sa do mesta Umm al Rassas, ktoré je hlavným mestom provincie Madaba. Dominantou oblasti je križiacky hrad z 12.st. v meste Kerak. Petra.

4. deň

Jordánsko oplýva veľkým archeologickým bohatstvom od neolitických zrúcanín až po púštne hrady Umájovských kniežat. Perlou medzi pamiatkami je archeologické nálezisko Petra, ktoré patrí k novodobým divom sveta a je zapísaná v zozname UNESCO. Je dedičstvom Nabatejcov, ktorí sa tu usadili pred 2000 rokmi. Pre farbu svojich skalných útesov (červená a ružová) je nazývaná aj „Ružovým mestom“. Vstup do mesta je cez bránu Siq a prechádzať budeme údolím lemovaným strmými stenami, ktoré v niektorých miestach dosahujú výšku až 80 m. Všetky stavby, chrámy, tunely a hrobky boli vytesané do pieskovca. Mesto sa stalo kulisou v mnohých filmoch – Múmia sa vracia, Indiana Jones.

5. deň

Najznámejšia a najväčšia púšť krajiny Wadi Rum nám odhalí svoje tajomstvá. Púšť je známa svojím červeným pieskovcovým povrchom, ktorý sa tu po stáročia formoval a má vlastnosť meniť sa v závislosti od slnečných lúčov od červenej, cez oranžovú až po žltú farbu. Pred sebou máme jazdu na džípoch a následne presun k Mŕtvemu moru.

6. deň

Mŕtve more je nielen najnižšie položenou vodnou plochou na zemi ale aj najslanšou. Voda v mori je sýtobelasá a taká slaná, že sa v nej nedá ponoriť a ani plávať. Na niektorých miestach na pobreží vytvorila voda nánosy bahna, ktoré má blahodarné liečivé účinky. Podľa starých bájí na dne ležia ruiny biblických miest Sodomy a Gomory.

7. deň

Pobyt pri Mŕtvom mori.

8. deň

Transfer na letisko a odlet do Európy.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.