Belgicko v kocke

VÝBER ZÁJAZDu
Belgicko v kocke - Belgicko

Belgicko v kocke

Belgicko

Poznávame Európa katalóg,Belgicko v kocke

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:

Dnes Počasí v Brussels - transparent 26°C


Popis

Flámsko - klenot Belgicka. Čakajú nás tie najkrajšie a najznámejšie belgické mestá - Brusel, Antwerpy, Gent a Brugy. Pridajte k tomu diamanty, hranolky, belgickú čokoládu a pivo a získate dokonalý zážitok.

Úvod

8-dňový autokarový zájazd / 6-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

7/5x v hoteli 3*/4*

Stravovanie

7/5x raňajky

Doprava

Autokarová, resp. letecká

Cena zahŕňa

Pri leteckom zájazde letenku Viedeň – Brusel – Viedeň, transfer na/z letiska Schwechat, 5 x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s raňajkami.

Pri autobusovom zájazde dopravu luxusným autokarom, 7x ubytovaniev 3*/4* hoteloch s raňajkami. Sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR pri leteckej verzii.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 280 EUR (autokarový z.), 198 EUR (letecký z.) , za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Poznámka

Pri leteckom zájazde začína program v druhý deň príletom do Bruselu a končí v siedmy deň odletom z Bruselu a následným transferom do Bratislavy.

1. deň

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách, celodenný tranzit cez Rakúsko a Nemecko. Príchod do Bruselu vo večerných hodinách, ubytovanie.

2. deň

Po raňajkách vyzdvihneme leteckých klientov a presunieme sa do Gentu. Svoje významné miesto malo už v stredoveku a aj dnes je to živé mesto plné mladých ľudí, keďže je to po  Bruseli druhé najvýznamnejšie univerzitné centrum. Prejdeme sa centrom a navštívime katedrálu sv. Bava, kde môžeme vzhliadnuť aj Rubensovo dielo, ktoré sám autor považuje za jeho jedno z najlepších. Dozvieme sa prečo tomu tak je. Prezrieme si radnicu,  navštívime originálny horčicový obchod priamo vo jeho výrobni. Ochutnáme pravé gentské nosy. Spleť uličiek nás privedie do rôznych pekných zákutí mesta či k hradu Fakultatívne si môžeme vychutnať pohľad na staroveké domy z vody, počas plavby. Odchod do neďalekého vodného zámku Ooidonk. Odchod na ubytovanie.

3. deň

Raňajky. Jeden zo symbolov Flámska je vlčí mak. Je to symbol obetí 1. svetovej vojny, ktorá sa odohrávala aj na flámskych poliach, ktoré sú v okolí mesta Ypern. Prehliadka malebného centra. Presun na belgické pobrežie do mestečka KnokkeHeist. Dýcha nefalšovanou priateľskou atmosférou. Vedeli ste, že po pobreží chodí električka? A my sa ňou odvezieme a zažijeme ukľudňujúci pohľad na more. Ďalšou zastávkou bude De Haan, tiež známe prímorské mestečko, kde Belgičania radi trávia voľný čas. Večer si

vychutnáme pravé belgické pivo. Určite si nejaké z ponúkaných 1000 druhov vyberieme. Ubytovanie.

4. deň

Raňajky. Dnes spolu objavíme rozprávkové mesto Bruggy. Nedotknuté stredoveké mesto, najväčší klenot nielen Flámska, ale aj celého Beneluxu. Tu sa nielen oči nabažia pri pohľadoch na historické budovy, kľukaté uličky. Ale opojíme aj svoje chuťové zmysly. Navštívime výrobňu čokolády, ochutnáme čerstvo pripravené wafle a určite dostaneme chuť aj na pravé belgické hranolky po návšteve múzea hranoliek. Vystúpame 366 schodov a na mesto sa pozrieme aj z výšky z 83 metrovej veže Belfried so zvonkohrou z 13. storočia. 800 ročná história starostlivosti o pútnikov nájdeme v múzeu nemocnice sv. Jána, ktorá nám ponúkne aj peknú lekáreň či vlastnú kaplnku s nádhernými maľbami. Vzhliadneme aj sochu Madonny s dieťaťom od Michelangela v kostole Matky Božej. Ukážeme si rybí trh, radničné námestie, múzeum paličkovania, katedrálu sv. Salvadora, pivovar de halve Maan (polovičný mesiac). Vychutnáme si atmosféru starobylých uličiek či pekného parku. Odchod na ubytovanie.

5. deň

Raňajky. Prímorskému mestu Antwerpy sa pripisuje viac „naj“. Okrem toho, že sa tu nachádza najväčší prístav na svete, mesto je známe hlavne vďaka najväčšiemu obchodnému centru diamantov. Budeme mať možnosť z blízka pozorovať, ako sa tento drahocenný šperk pretvára na majstrovské dielo. Pozrieme si vlakovú stanicu, ktorá je právom považovaná za jednu z najkrajších na svete. V centre mesta navštívime jedinú 7-loďovú katedrálu na svete. Katedrála Panny Márie sa pýši najvyššou vežou v celom Beneluxe. Meria až 123 m. Nielen v tomto kostole, ale aj v iných môžeme obdivovať obrazy od P. P. Rubensa, A. van Dycka

a iných veľkých umelcov. Navštívime Rubensov dom. Múzeum tlačiarne, kde nám vysvetlia a ukážu ako sa voľakedy robili knihy. Výhľad na mesto si môžeme vychutnať aj zo strechy galérie moderného umenia MAS. Fakultatívne návšteva múzea lodnej spoločnosti Red Star Line, vďaka ktorej sa začali písať nové osudy mnohých emigrantov nielen z Belgicka. Niektorí pasažieri sa stáli známymi aj v ďaka tomu, že si emigráciou zachránili život. Medzi ne patrí napr. aj Albert Einstein, prvá ženská premiérka Izraela Golda Meir alebo spevák Irvin Berlin. Možno aj vy máte predkov z takmer tisícky slovenských emigrantov. Odchod na ubytovanie.

6. deň

Po raňajkách odchod do univerzitných mestiečiek Mechelen, ktoré je známe najmä výrobou kráľovských gobelínov. Vedeli ste že existuje škola zameraná na zvonkohru? V tomto meste sa nachádza prvá a jediná na svete. Neobídeme ani pivovar a navštívime aj  palác Margaréty z Uhorska. Presun do mestečka Lueven – starého univerzitného mesta. Prehliadka mesta. Presun do Bruselu na Ubytovanie.

7. deň

Raňajky. Náš posledný deň budeme objavovať hlavné mesto Belgicka. Navštívime Atómium. Grote markt – jedno z najzachovalejších námestí, symbol mesta – cikajúceho chlapčeka Manneken-Pis, kostol Notre DAme de la Chapelle, Kráľovský palác s bazárom. Návšteva domu Viktora Hortu, jedného z nadôležitejších predstaviteľov umeleckého a architektonického smeru Art Nouveau. Večer odlet leteckých klientov, autobusových klientov čaká návrat na ubytovanie.

8. deň

Po raňajkách návrat na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.